Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogrzebieniu::,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu…’’

Sport w naszej szkole - UKS

 

 

Sport i rekreacja

rok szkolny 2020/2021

MŁODZI AKTYWNI

 

Pod hasłem "Młodzi Aktywni" zakończono realizację ostatnich zadań projektu z UKS-u w Szkole w Pogrzebieniu. Uczniowie z klasy V 8 października uczestniczyli w Turnieju Rowerowym z elementami pierwszej pomocy. W pokonaniu rowerowego toru przeszkód najlepszym okazał się Karol Link, również bezbłędnie chociaż w dłuższym czasie tor pokonali Filip Wuzik i Ewelina Oślislok.

Klasa VI 9 października po zakończonych lekcjach rozegrała mecz w ręczną. Duża frajda i emocje były zachętą na kolejne rozgrywki.

 

 

 

 

 

 

 

Europejski Tydzień Sportu Szkolnego

Nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu Szkolnego, którego zakończenie było 25 września. Uczniowie z klasy VI, V i III uczestniczyli w miniolimpiadzie lekkoatletycznej. Starsi uczniowie sprawdzili się w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, rzucie piłką lekarską i biegu na 40 metrów. Najlepszym lekkoatletą w klasie VI okazał się Kamil Sobczak, a w klasie V Karol Koczy. Uczniowie z klasy IV i II uczestniczyli w grach sportowych i zabawach. W krótkich pogadankach przybliżono uczniom znaczenie codziennej aktywności fizycznej dla naszego zdrowia. Za włączenie się w obchody Europejskiego Tygodnia Sportu Szkolnego nasza szkoła otrzymała pamiątkowy certyfikat.

 

 

 

 

 

 

 

 rok szkolny2017/2018


 

KWIETNIOWE ROZGRYWKI SPORTOWE 

 

 

 

Już 12 kwietnia w Rudniku odbyły się powiatowe zawody w ręczną.  Naszą Gminę reprezentowała szkoła w Pogrzebieniu. Drużyna chłopców rywalizowała z uczniami z Rudnika, Pietrowic i z Nędzy. Dziewczyny rozegrały mecze z drużynami z Pietrowic i z Rudnika. Poziom gry był bardzo wysoki, naszym zawodnikom nie udało się wygrać żadnego meczu. Chłopcy zajęli  IV a dziewczyny III miejsce.

 

Szkoła w Pogrzebieniu 17 kwietnia gościła młodych warcabistów i szachistów z Gminy Kornowac. Jak co roku uczniowie z klas młodszych rywalizowali w turnieju warcabowym, natomiast najlepsi zawodnicy z klas 1-6 rozgrywali turniej szachowy. W rozgrywkach warcabowych najlepszą drużyną okazała się drużyna z Pogrzebienia zdobywając  31 punktów, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Kobyli – 25 punktów i Rzuchów III miejsce z 11 punktami.  Indywidualnie I miejsce zajął Dominik Kuśpiet ze szkoły w Pogrzebieniu, II miejsce zajął Szymon Degorski ze szkoły w Kobyli i na III miejscu uplasował się Łukasz Niestrój  uczeń z Pogrzebienia.  W rozgrywkach szachowych  bezkonkurencyjni byli uczniowie z Pogrzebienia zajmując drużynowo I miejsce oraz indywidualnie pierwsze cztery miejsca. Drugie miejsce zajęła drużyna z Kobyli i III miejsce drużyna z Rzuchowa. Najlepszymi szachistami ze szkoły w Pogrzebieniu byli: Jan Helis I miejsce (klasa I), Paweł Helis II miejsce (klasa VI), Gensty Oliver III miejsce (klasa V) i Wojciech Helis IV miejsce (klasa I). GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Kwietniowe rozgrywki w naszej Gminie zakończyły się zawodami w nożną. Organizatorem zawodów była szkoła w Kobyli. Drużyna z tej szkoły zajęła I miejsce w rozgrywkach i będzie brała udział w rozgrywkach powiatowych, które odbędą się w Nędzy. Drugie miejsce zajęła drużyna z Rzuchowa, a III z Pogrzebienia.

 

 „Przez sport do zdrowia”

 

„Przez sport do zdrowia”

 

Uczniowski Klub Sportowy „BŁYSKAWICA” Kornowac rozpoczął projekt „Przez sport do zdrowia”, na który z Ministerstwa Sportu i Turystyki przyznano dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Projekt dotyczy zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej, który zaplanowany jest w okresie od 1.02.2018 do 7.12.2018r.

 

Projekt przewiduje udział dzieci i młodzieży w 4 grupach wiekowych po 15 uczniów:

 

-pierwsza grupa to dzieci z klas młodszych, wyłonione wśród uczniów ze szkoły w Pogrzebieniu,

 

-dwie grupy projektowe to uczniowie z klas IV-VI wyłonieni spośród uczniów ze szkół w Kobyli i w

 

Rzuchowie,

 

-czwarta grupa to młodzież - uczniowie z klas VII i II gimnazjum.

 

Uczniowie na zajęcia sportowe zakwalifikowani zostali zgodnie z opracowanym regulaminem.

 

Zajęcia będą miały na celu aktywizację wszystkich uczestników, korekcję wad postawy i kompensację niedoborów ruchu.

 

Harmonogram zajęć w szkołach naszej gminy:

 

-Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli-zajęcia: poniedziałki od 13.30 - 14.15, piątki od 13.30 - 14.15,

 

-Szkoła Podstawowa w Kornowacu -zajęcia: środy od 14.10- 14.55, piątki od 14.10 - 14.55,

 

-Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogrzebieniu – zajęcia: poniedziałki od 11.45 - 12.30, środy od 12.35 13.20,

 

-Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzuchowie – zajęcia: wtorki od 12.45 - 13.30, czwartki od 13.30 - 14.25.

 

 Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego

Drużyna ze szkoły w Pogrzebieniu reprezentowała naszą Gminę na zawodach powiatowych w tenisie stołowym, które odbyły się 28 lutego 2018 r. w Pawłowie. Naszymi zawodnikami byli uczniowie z klasy VI Pascal Baron i Adam Melc. Rozegrali mecze indywidualne i deblowe z trzema najlepszymi szkołami z powiatu: Grzegorzowicami, Samborowicami i z Nędzą. Chłopcy świetnie sobie poradzili wygrywając z drużyną z Grzegorzowic i Samborowic, jednym punktem przegrali z drużyną z Nędzy plasując się na drugim miejscu w powiecie. Bardzo się cieszymy, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

     Gminny Turniej tenisa Stołowego

W Rzuchowie 15 stycznia 2018 r. zorganizowano gminny turniej tenisa stołowego. Najlepsi gracze z Rzuchowa, Kobyli i z Pogrzebienia rywalizowali w tym turnieju. W grudniu w naszej szkole odbyły się rozgrywki szkolne w tenisa stołowego i w szachach. W szkolnych  rozgrywkach szachowych najlepsi byli: Paweł Helis, Jaś Helis, Wojtek Helis. Rozgrywki w tenisa wyłoniły drużynę do turnieju gminnego. Skład drużyny: Pascal Baron, Wiktor Karasiewicz, Adam Melc i Michał Zając.  W rozgrywkach gminnych drużyna z Pogrzebienia uplasowała się na I miejscu z punktacją 74: 17, na drugim miejscu drużyna z Rzuchowa 33:61 punktów i III miejsce zajęła drużyna z Kobyli 31:62 punktów. Indywidualnie nasi uczniowie zajęli:

1 miejsce Pascal Baron

2 miejsce Adam Melc

4 Miejsce Michał Zając

5 miejsce Wiktor Karasiewicz

Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach powiatowych, które odbędą się po feriach.

 


Wyjazdy na basen 

W tym roku szkolnym nasi uczniowie mogli skorzystać z czterech rekreacyjnych wyjazdów na basen do Gorzyc. Wyjazdy dofinansowane były z GKRPA. Mimo to coraz miej chętnych uczniów korzysta z tych wyjazdów, a szkoda.

 

W październiku nasi uczniowie brali udział w rejonowym Turrnieju Szachowym. Bardzo wysoki poziom gry i restrykcyjne zasady, z którymi przyszło się zmierzyć naszym zawodnikom : Pawłowi Helisowi, Marysi Kijonka, Jasiowi Helisowi i Wojtkowi Helis, rywalizacja zakończyła się  5 miejscem. Powodzenia w kolejnych zawodach.Śmiech

 

Uczniowie klasy 5 uczestniczyli w rekreacyjnym wyjeździe do kręgielni w Rydułtowach.


 

Wyjazd na lodowisko

 W piątek 1 grudnia UKS "Błyskawica" Kornowac był organizatorem i sponsorem wyjazdu na lodowisko do Pszowa. Grupka 27 uczniów skorzystała z przyjemnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Większość uczestników wyjazdu świetnie radziła sobie z jazdą na łyżwach, ale były również dzieci, które stawiały pierwsze kroki w tej dziedzinie sportu i rekreacji. Wszyscy świetnie się bawili mając ochotę na kolejny wyjazd.


Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej

 

Tegoroczne gminne rozgrywki w piłce nożnej halowej odbyły się 29 listopada w Kornowacu. W tym roku naszą szkołę reprezentowali najmłodsi - uczniowie z klasy IV w składzie: Pojda Bartosz - bramkarz, Rek Łukasz, Wałach Franciszek, Szpilski Oliwier, Puterczak Dawid, Kozielski Dawid, Knura Michał z kl. III. W turnieju rozegrano następujące mecze:

 

Rzuchów-Kobyla  1:6

 

Pogrzebień-Rzuchów  1:4

 

Pogrzebień-Kobyla 1:4

 

Nasza drużyna w turnieju zajęła III miejsce. Strzelcem bramki był Łukasz Rek, bramka z drużyną z Kobyli była samobójcza.

 

Sponsorem rozgrywek był UKS "Błyskawica" Kornowac

 

Życzymy powodzenia w kolejnych turniejach2016/2017


Sportowe rozgrywki

Na przełomie lutego i marca nasi uczniowie uczestniczyli w gminnych i powiatowych zawodach: piłka ręczna, szachy, warcaby, tenis stołowy.

Powiatowe rozgrywki w piłce ręcznej rozegrano 28 lutego w Pietrowicach. Naszą szkołę repezentowała drużyna chłopców i dziewczyn. Rywalizowaliśmy z Rudnikiem i Pietrowicami. Obydwie drużyny przeciwne okazały się lepsze, tak więc zajęliśmy trzecie miejsca. 

Tradycyjnie w Pogrzebieniu rozegrano gminny turniej szachowy i warcabowy. Szachiści z Pogrzebienia zajęli I miejsce, z Kobyli II, a z Rzuchowa III. W rozgrywkach warcabowych na I miejscu uplasowała się drużyna z Kobyli, na drugim z Pogrzebienia i trzecie miejsce zajęła szkoła w Rzuchowie. Nasi szachiści zajęli pierwsze cztery miejsca: 1. Patrycja Pietryga, 2. Dominika Kijonka, 3. Paweł Helis, 4. Adrian Burda.  W warcabach nasz uczeń Kacper Nowak zajął II miejsce.

Powiatowe rozgrywki tenisowe odbyły się w Pawłowie 8 marca. Nasi uczniowie zajęli IV miejsce.


20170228_120901.jpg [778x584]

2.jpg [623x468]


3.jpg [519x389]4.jpg [519x389]GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W RZUCHOWIE

9.02.2017 r.


Tradycyjnie w Rzuchowie zorganizowano turniej tenisa stołowego szkół podstawowych. Szkoła w Pogrzebieniu wystawiła drużynę chłopców w składzie: Pascal Baron, Adam Melc, Bieda Alan i Jakub. W rozgrywkach uczestniczyły również dwie drużyny dziewcząt- z Kobyli i z Rzuchowa. Nasi chłopcy spisali się rewelacyjnie zajmując pierwsze cztery miejsca:

1 miejsce Pascal Baron

2 miejsce Adam Melc

3 miejsce Alan Bieda

4 miejsce Jakub Bieda

Drużynowo na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Pogrzebienia z wynikiem 80:14, drugie miejsce zajęła drużyna z Kobyli- 40:63 i trzecie miejsce drużyna z Rzuchowa 27:68 punktów.

W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęły dziewczynki z Kobyli, drugie z Rzuchowa.

Życzymy powodzenia na turnieju powiatowym.


1.jpg [300x225]


PIŁKA NOŻNA HALOWA DZIEWCZĄT

RUDNIK 13.12.2016 R.Dziewczynki z Pogrzebienia reprezentowały naszą Gminę w rozgrywkach piłki halowej. Uczestniczyły w niej cztery drużyny: Pawłów, Krzyżanowice, Rudnik i Pogrzebień. Naszą drużynę reprezentowały: Patrycja Błahut, Patrycja Pietryga, Izabella Twardzik, Dominika Kijonka, Aleksandra Pieła, Natalia Żymełka i Weronika Starok. Dziewczynki zajęły IV miejsce. Życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach sportowych.


p1050879.jpg [468x351]V ZIMOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGOCzteroosobowe drużyny z powiatu raciborskiego w piątek 9 grudnia rywalizowały ze sobą w V Zimowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej wzorowo zorganizowany przez policję i OSiR rozegrany został w hali sportowej "ARENA".  Gminę Kornowac reprezentowały szkoły z: Kobyli, Pogrzebienia i Rzuchowa. Drużynę z Pogrzebienia reprezentowali uczniowie w składzie: Julia Kowalska, Emilia Nowak, Mateusz Gąska i Michał Zając.

W turnieju wylosowani zawodnicy z danej drużyny brali udział w jednej spośród następujących konkurencji: test wiedzy o ruchu drogowym (20 pytań z zasad i przepisów ruchu drogowego), jazda rowerem na czas, jazda rowerem po torze przeszkód, strzelanie do tarczy przy użyciu trenażera laserowego, resuscytacja krążeniowo - oddechowa. Drużyna z Pogrzebienia w tym roku uplasowała się na II miejscu, z czego bardzo się cieszymy. Wszyscy uczestnicy otrzymali indywidualne dyplomy za udział w turnieju i nagrody.

CS.


 p1050859.jpg [312x234]

 

 

 

p1050850.jpg [312x234]


 


 

 

p1050858.jpg [312x234]


Rozgrywki w dwa ognie


Uczniowie z naszej Gminy mieli okazję zagrać w dwa ognie na nowej sali w Kobyli. 22 listopada drużyny liczące po 10 zawodników z każdej szkoły rywalizowały ze sobą w ramach zajęć UKS. Tego typu rozgrywki zorganizowano pierwszy raz w ramach zajęć UKS. Wszyscy dobrze się bawili, a najlepiej ci, którzy wygrali. Pierwsze miejsce zajęła szkoła w Kobyli, drugie szkoła w Rzuchowie i na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Pogrzebienia. Każda drużyna otrzymała w nagrodę piłki dla szkoły i słodki poczęstunek dla zawodników.

BRAWO!

 


 


 


 


 UKS - Uczniowski Klub Sportowy, KS - kółko sportowe


Od września na sali gimnastycznej w naszej szkole odbywają się zajęcia sportowe UKS i KS. Na zajęcia UKS-u przychodzą uczniowie z klasy VI, zajęcia te odbywają się we wtorki od 8.00 - 8.45. Zajęcia KS organizowane są w ramach programu "TRZYMAJ FORMĘ! BĄDŹ AKTYWNY." Uczestniczą w nich uczniowie z klasy IV i V. Zajęcia KS odbywają się w środy od 8.00 - 8.45. Na zajęciach sportowych uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, głółwnie z gier sportowych, mają możliwość kompensacji niedoborów ruchu oraz rozwijać swój organim pod względem fizycznym, psychicznym, współpracy w grupie. 

20161025_081216.jpg [584x778]

20161026_081154.jpg [778x1037]

 

 

 

 

Rozgrywki piłki nożnej chłopców i dziewcząt

Kornowac 15.11.2016 r.

 

Nasi uczniowie należący do UKS „Błyskawica” Kornowac rozegrali zawody w piłce nożnej halowej. Rywalizowało ze sobą pięć drużyn: dwie dziewcząt i trzy drużyny chłopców.  Zawodnicy bardzo się starali, każda drużyna chciała jak najlepiej się zaprezentować. Rozegrano następujące mecze:

Dziewczęta:  Pogrzebień – Kobyla 3:1

Bramki dla Pogrzebienia strzeliły: Patrycja Błahut 2, Natalia Żymełka 1. BRAWO!

Chłopcy:   Pogrzebień – Kobyla  2:5

                   Pogrzebień – Rzuchów   4:0

                    Kobyla – Rzuchów   7:1

Bramki dla Pogrzebienia strzelili: Jakub Bieda 1, Alan Bieda 2, Adam Melc 1, Mateusz

 Gąska 1.  BRAWO!


 

 

 

silesia