Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogrzebieniu
http://zsppogrzebien.kornowac.pl

10 listopada 2020 20:39 | Aktualności

Dzień Postaci z Bajek w Baśniowej Krainie

5 listopada starszaki z Baśniowej Krainy obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dla wielu dzieci bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają im przejść przez młodzieńcze lata. Pomagają przełamać nieśmiałość lub inne bariery, jakie ma każde dziecko. Dzięki pojawieniu się nie tylko w opowieściach ale także w filmach, na kartkach książek i książeczek dla dzieci, rozbudzają wyobraźnię oraz zainteresowanie literaturą piękną. Z tej okazji ddzieci wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych postaciach, rozwiązywały zagadki, kolorowały wybrane postacie z bajek, tańczyły do utworów muzycznych oraz wykonywały pamiątkowe zdjęcia. Dzieci bardzo dobrze znały bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. W nagrodę każdy otrzymał pamiątkowy dyplom.

W Dniu Postaci z Bajek przypominały bajki, które są nieodzownym elementem, każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo.

Zdjęcia:

Załączniki:

vid20201105092039.mp4 [18 MB]

vid20201105095135.mp4 [23.33 MB]