Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogrzebieniu::,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu…’’

Aktualności

11 czerwca 2018 11:22 | Aktualności

„Poszukiwacze talentów” w Pogrzebieniu

 26 maja 2018r., w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pogrzebieniu odbyło się kolejne spotkanie,
w ramach realizowanego w roku szkolnym 2017/2018 projektu transgranicznego pt. „Poszukiwacze talentów”. Projekt ten współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego oraz budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w czeskim przedszkolu we Vřesinie 21 października 2017r., na którym dzieci brały udział w warsztatach plastyczno – technicznych.

Drugie spotkanie miało miejsce w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pogrzebieniu. Po wspólnym powitaniu dzieci, nauczycieli i opiekunów z Vresiny i Pogrzebienia, przedstawieniu planu, dzieci podzielono na trzy mieszane grupy. W trakcie spotkania przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w ZAJĘCIACH SPORTOWYCH, TANECZNYCH oraz INTEGRACYJNYCH.

Na zajęciach sportowych dzieci musiały pokonać tor z przeszkodami na czas. Zajęcia taneczne, prowadzone pod okiem instruktora tańca - pani Kasi, dostarczyły dzieciom również wiele radości. Były też „skakańce - dmuchańce” i różnego rodzaju zabawy ruchowe, na których dzieci mogły się razem zintegrować, poznać nowych kolegów i język. Był też wspólny posiłek, który jak się okazało - wyjątkowo smakował uczestnikom z Czech :)

 

Wspólnie spędzony czas był okazją do pokazania swoich talentów i wymiany doświadczeń, nawiązywania przyjaźni dzieci z Polski i Czech.

Przeczytano: 531 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

silesia