Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogrzebieniu::,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu…’’

Aktualności

03 marca 2019 18:47 | Aktualności

Ligoniowe Święto

28 lutego, już po raz kolejny, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta patrona naszej szkoły - Juliusza Ligonia. 28 lutego przypada 196 rocznica urodzin wielkiego śląskiego poety - kowala.

W tym dniu wszyscy uczniowie ubrani byli na galowo. Akademię rozpoczęła Pani dyrektor - Joanna Krasek, wyjaśniając intencję spotkania. Następnie uczniowie klasy VI zaprezentowali prezentację multimedialną na temat najważniejszych faktów z życia i twórczości Juliusza Ligonia. Wszyscy mieli okazję dowiedzieć się, że nasz patron to nie tylko pisarz i poeta, ale także kowal, hutnik, dziennikarz i społecznik oraz mogli zapoznać się z jego twórczością i propolską działalnością. Uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli także niecodzienny wywiad z samym Ligoniem, w którego rolę świetnie wcieliła się uczennica klasy VI Sonia Śliwa, opowiadając o niełatwym życiu poety - kowala. Wysłuchano też wierszy "Jestem śląskie dziecko" oraz "Ojczyzna". Nie zabrakło także akcentu muzycznego. Uczniowie klas IV - VI zaśpiewali pisenkę o Pogrzebieniu oraz kilku uczniów zagrało na flecie i gitarze znane melodie śląskie. Na sali powstała także gazetka tematyczna; przygotowana specjalnie na święto szkoły, upamiętniająca ciężkie życie Ligonia. Podczas akademii odbył się także quiz dotyczący znajomości życia Ligonia, który spotkał się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się dużą znajomością patrona. Za dobre odpowiedzi otrzymali słodką nagrodę. Na zakończenie akademii odbyła się także wzorowa recytacja wierszy tych uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę na XIX Międzygminnym Konkursie Recytatorskim "Bohaterowie bajek" zorganizowanym w Kobyli.

Justyna Damiętko - Jacek

Przeczytano: 265 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

silesia