Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogrzebieniu

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogrzebieniu::,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu…’’

Aktualności

09 czerwca 2019 22:51 | Aktualności

Gminny Konkurs Zbierania Nakrętek

   W piątek 7 VI został podsumowany Gminny Konkurs Zbierania Nakrętek. Już 14 lat odbywa się ten konkurs i w tym roku zdobyliśmy I miejsce wśród 4 szkół naszej gminy, a 4 miejsce uzyskało nasze pogrzebieńskie przedszkole. Uczniem, który nazbierał najwięcej nakrętek plastikowych w naszej szkole jest Sebastian Krzemień z klasy III ( ok.27 kg),a w przedszkolu Sara Trafas ( ok.30 kg). W przeliczeniu na jednego ucznia mieliśmy 2,72, a cała gmina zebrała 2055,8 kg.

   Akcja prowadzona jest na szczytny cel. Pomagamy osobom niepełnosprawnym. Dzięki naszej pomocy mają szansę szybciej przystosować się do samodzielnego życia.Trochę smutne jest, że jeszcze są osoby w naszej szkole, która nie przyniosły ani jednej nakrętki w ciągu całego roku. Nagrodą jest bon pieniężny, który wykorzystany zostanie na potrzeby uczniów i szkoły. Został ufundowany przez Urząd Gminy Kornowac. Bardzo cieszymy się z wygranej.

                                                                                                       Barbara Podsiadło

Przeczytano: 307 razy. Wydrukuj|Do góry

silesia