Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogrzebieniu

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogrzebieniu::,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu…’’

Aktualności

12 czerwca 2019 19:38 | Aktualności

Wycieczka klas I i II

Dnia 10 czerwca 2019 r. uczniowie klasy I i II wybrali się pod opieką swoich wychowawców do teatru "Banialuka" w Bielsku Białej. Mali widzowie mieli okazję obejrzeć bardzo interesujący spektakl pt. "Księga dżungli". Główna bohaterka Alicja nienaganna córka bardzo zdyscyplinowanych i rozsądnych rodziców, za sprawą "Księgi dżungli" Kiplinga, zupełnie niespodziewanie zostaje wciągnięta do świata zwierząt. Rządzą tam surowe ale sprawiedliwe prawa. Dziewczynka na swej drodze spotyka wiele istot z którymi musiała się zmierzyć. Twórcom widowiska udało się w sposób atrakcyjny zinterpretować i uwspółcześnić opowieści zawarte w "Księdze dżungli" Kiplinga. Na scenie mogliśmy zobaczyć różnorodne formy lalkowe oraz oryginalne maski. W gąszcz dżungli wciągała nie tylko interesująca scenografia, ale także odwołująca się do etnicznych rytmów muzyka.

Po spektaklu wycieczka udała się do Goczałkowic - Zdroju, by zobaczyć zaporę na Jeziorze Goczałkowickim. Następnie dzieci odwiedziły Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie. Mogły obserwować te piękne zwierzęta oraz innych przedstawicieli polskiej fauny leśnej i górskiej, a także zapoznać się z historią pszczyńskich żubrów, sprowadzonych do tego miasta w 1865 r. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w Mc Donaldzie.

Przeczytano: 322 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

silesia