Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogrzebieniu

Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogrzebieniu::,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu…’’

Aktualności

13 czerwca 2019 20:21 | Aktualności

II miejsce w Powiatowym Turnieju z „Hobbita” i „Władcy Lewawu”

Dlaczego hobbici nie chodzą w butach? Jak Allianie nazywali Władcę Lewawu? Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w raciborskiej bibliotece odbył się turniej szkół z Raciborza i powiatu raciborskiego. Tegoroczne zmagania uczniów dotyczyły książek "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkiena oraz "Władca Lewawu" D. Terakowskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Julia Gatzka, Emilia Gatzka, Sonia Śliwa i Klaudia Kozielska, które drużynowo zajęły II miejsce pod kierunkiem pani Justyny Damiętko - Jacek. BRAWO!!!

Na początku uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością treści przeczytanych lektur. Następnie z pomocą kolorowych pasteli, kartki papieru i nieograniczonej wyobraźni wykonywali plakat reklamujący wybraną lekturę. Szczególną uwagę zwracano tu na chwytliwe hasło. Ostatnią konkurencją było odegranie przygotowanej wcześniej krótkiej scenki teatralnej. Młodzi aktorzy pochwalili się nie tylko swoimi zdolnościami aktorskimi, ale także świetnymi kostiumami i scenografią. Poziom był bardzo wysoki a uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, zarówno w kwestii merytorycznej, jak również w części artystycznej.

Gratuujemy naszym dziewczynom. Otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz ciekawą formułę konkursu.

Justyna Damiętko - Jacek

Przeczytano: 304 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

silesia