Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogrzebieniu::,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu…’’

Aktualności

10 września 2019 14:01 | Aktualności

SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ W NASZYM PRZEDSZKOLU

5 września nasze przedszkole odwiedziła przedstawicielka straży miejskiej. W czasie spotkania zostały omówione ogólne zasady bezpieczeństwa w przedszkolu, w domu, na placu zabaw oraz na ulicy. Przedstawicielka straży miejskiej przypomniała dzieciom w jaki sposób zachowywać się w najbliższym otoczeniu w bezpieczny sposób dla siebie oraz innych osób. Opowiedziała też o swojej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasach. Dzieci dowiedziały się jak unikać niebezpieczeństw i jak reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Był czas na zadawanie pytań na które nasz gość udzielił fachowej odpowiedzi. Przedstawiciele Straży Miejskiej jak co roku odwiedzili nasze przedszkole, dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu oraz chętnie odpowiadały na pytania. Takie spotkania przebiegają zawsze w miłej atmosferze.

Dziękujemy Straży Miejskiej za to, że zawsze służy nam pomocą i angażuje się w dbałość o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków.

 

Teresa Strojwąs

Przeczytano: 379 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

silesia