Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogrzebieniu::,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu…’’

Aktualności

12 września 2019 19:26 | Aktualności

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji

   W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 10 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z oficerem prasowych kom. Mirosławem Szymańskim z Powiatowej Komendy Policji w Raciborzu oraz dzielnicowym panem Kazimierzem Kruczkiem.

Prowadzący spotkanie zwracali uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania, przypomnieli zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusz omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji.

Uczniowie dowiedzieli się również jakie są konsekwencje prawne niewłaściwego zachowania, przemocy, agresji wobec rówieśników i pracowników szkoły.

Na zakończenie uczniowie klasy pierwszej otrzymali z rąk gościa opaskę odblaskową. Uczniowie podziękowali prowadzącym za wartościową i interesującą pogadankę.

 

 

Ewa Koczor

Przeczytano: 292 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

silesia