Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogrzebieniu::,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu…’’

Aktualności

29 września 2019 11:39 | Aktualności

Kto ty jesteś? - Polak mały! - Warsztaty patriotyczne

24 września 2019 r. w naszej szkole, dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną odbyło się spotkanie z pisarką i dziennikarką, panią Moniką Sawicką.

 Autorka przeprowadziła dwa warsztaty dla różnych grup wiekowych.
„Kto ty jesteś?- Polak mały”, to temat spotkania z uczniami klas II i III. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak powstało państwo polskie, przypomniały sobie symbole narodowe, utrwaliły wizerunek godła Polski i słowa hymnu polskiego. Wysłuchały również legendy o Lechu, Czechu i Rusie. Warsztaty były przeplatane prezentacją multimedialną, zadaniami twórczymi i wspólnymi zabawami, podczas których uczniowie utrwalali znaczenie słów "ojczyzna", "naród", "patriotyzm".
Dla uczniów klasy VI pani Monika przeprowadziła warsztat historyczno-literacko-plastyczny, „Polska moich marzeń”. Po wysłuchaniu prelekcji i obejrzeniu prezentacji przypominających historię Polski z okresu zaborów, przedstawiających postać Józefa Piłsudskiego i utrwalających symbole narodowe, zadaniem uczniów było stworzenie książki marzeń Polaka żyjącego w początkach XX wieku. Tak powstały „mini książki” o tematyce niepodległościowej.

Bogusława Jureczko

Przeczytano: 236 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

silesia