Witamy na stronie internetowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogrzebieniu::,,Tutaj przyjazny początek, drogi Twojego sukcesu…’’

Aktualności

28 czerwca 2020 12:28 | Aktualności

Rozdanie świadectw w maseczkach

W piątek 26 czerwca uczniowie zakończyli rok szkolny, którego ostatnie miesiące spędzili na zdalnej nauce. W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Pogrzebieniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Uczniowie dotarli do końca roku szkolnego z bardzo dobrymi wynikami nauczania. Pracowaliśmy wytrwale. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników – powiedziała dyrektor szkoły Joanna Krasek.

W ostatnich miesiącach wszyscy musieliśmy się zmierzyć z globalnym kryzysem. Panująca na świecie pandemia COVID-19 z dnia na dzień zmieniła pracę szkół i sposób nauczania. Bardzo się cieszymy, że mimo wszystko z powodzeniem udało nam się zrealizować kształcenie zdalnie i uczniowie mogli odebrać swoje świadectwa. Mając jednak na uwadze obowiązujące ograniczenia spowodowane epidemią, w tym ograniczenie stacjonarnej pracy szkół i placówek, uczniowie odbierali świadectwa w systemie rotacyjnym.

Wychowawcy witali uczniów swojej klasy w głównym wejściu szkoły o wyznaczonej godzinie, Każdy miał mierzoną temperaturę i dezynfekował ręce, następnie razem przechodzili na salę gimnastyczną po świadectwa. Najlepsi otrzymali cenzurki z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Uczniowie opuszczali salę gimnastyczną wyjściem od strony boiska, tak aby grupy się ze sobą nie stykały. Najstarsza klasa przygotowała program artystyczny z podziękowaniami dla nauczycieli w formie filmu. Uczniowie klasy VI zostali uroczyście pożegnani przez klasę V, która przygotowała dla nich prezentację multimedialną oraz drobne upominki.

Dziękując za trud zdalnej nauki, wysiłek i wzorową współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń, a przede wszystkim bezpieczne i spędzone w zdrowiu. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach, czy nad jeziorami.

Rok szkolny 2019/2020 na długo pozostanie w naszej pamięci. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym we wrześniu.

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne ZSP w Pogrzebieniu

 

Przeczytano: 377 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

silesia