Tutaj powinien być opis

„Jesienne kodowanie z Ozobotem”- lekcja z zajęć komputerowych w klasie II

Nowe technologie coraz śmielej poczynają sobie w polskich szkołach - także w naszej Mrugnięcie Dnia 26 października na zajęciach komputerowch, klasa II uczestniczyła w lekcji na temat „ Jesienne kodowanie z Ozobotem”.

03.jpg

   Ozobot to mały robot edukacyjny. Zajęcia z wykorzystaniem robotów są bardzo atrakcyjne dla najmłodszych. Dzieci w przystępny dla nich sposób poznały świat robotów i zgłębiały tajniki programowania z użyciem mazaków. Poznały i wykorzystały w praktyce kody obrazkowe i zaprogramowały robota według własnych pomysłów. Zdefiniowały komendy, które robot później wykonał. Dzieci bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tych zajęciach.

  To już kolejna przygoda drugoklasistów z programowaniem.

screenshot20171028_allcancode.jpg

   Uczniowie wprowadzani są także w świat programowania wizualnego na platformie ćwiczeniowej RunMarco, gdzie instrukcje zostały oparte na popularnym języku  Blockly (wykorzystanym m.in. w tutorialach z serii „Godzina Kodowania”) i już przygotowują się do udziału w "Godzinie Kodowania 2017"

                                           Joanna Szamara