
Czekolada pomaga!
Dnia 18 kwietnia Szkolne Koło Wolontariatu w ZSP Pogrzebień zorganizowało Dzień Czekolady, podczas którego wolontariusze sprzedawali czekoladowe słodkości. Dochód ze sprzedaży został przekazany na szczytny cel - zbieraliśmy na 12-letniego Filipa Rojka z Jejkowic, który zmaga się z poważną chorobą, rakiem wątrobowo-komórkowym.
Filip od niedawna przebywa z mamą w Warszawie. Kilka dni jego pobytu w szpitalu zamieniło się w niezwykle długi miesiąc. Mimo wielu badań, operacji, niepewności. Filip jest bardzo dzielny. Tęskni za szkołą, kolegami, domem, rodziną. 12 kwietnia zaczął przyjmować chemię, która ma zabezpieczyć chłopca do czasu przeszczepu.
Zebrane pieniądze będą przeznaczone na lecznie chłopca oraz długą rekonwlescencję. Pomogą one też w sfinansowaniu dojazdów do Warszawy, na kolejne cykle chemii, preparaty wspomagające i odbudowujące organizm oraz środki pielęgnacyjne do ciała. Chłopca można wesprzeć wchodząc na stronę: www.pomagam.pl/filip_rojek.
Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że nasza szkoła uzbierała ponad 670 zł i przakaże te środki na tak szlachetny cel.
Życzymy Ci Filip dużo zdrowia i szybkiego powrotu do szkoły i normalnego życia.
Szkolne Koło Wolontariatu przy szkole w ZSP Pogrzebień